Logowanie do systemu

Informacja o polowaniu
Informacja o polowaniu

W dniu 7 listopada 2015 r.w naszym kole odbędzie tradycyjne polowanie Hubertowskie. Członkowie koła zainteresowani udziałem w polowaniu  potwierdzają swój udział u prowadzącego polowanie na 3 dni przed planowanym polowaniem a ponadto przypominamy o zabraniu dokumentów uprawniających do wykonywania polowania. Miejsce zbiórki Przyrzecze godz. 8.00. Darz Bór… 

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

Zarząd koła łowieckiego informuje, że w dniu 09.11.2015 r. o godz. 16.00 w siedzibie koła łowieckiego Słonka w miejscowości Jastrzębniki odbędzie się ocena prawidłowości odstrzału sarny rogacza.

XV Euroregionalne Spotkania Łowieckie
XV Euroregionalne Spotkania Łowieckie

W dniach 28-29.08.2015 r.w Połczynie Zdroju odbyły się  XV Euroregionalne Spotkania Łowieckie. W pierwszym dniu w Parku Zdrojowym  swoje produkty zaprezentowało kilkudziesięciu wystawców z rozmaitymi akcesowiami łowieckimi i nie tylko . Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz prawidłowego rozbioru i przygotowania dziczyzny, który odbył się w kinie Goplana. Sobotnie uroczystości rozpoczęły się od mszy hubertowskiej w kościele NMP, następnie ulicami miasta przemaszerowała parada pocztów sztandarowych kół łowieckich Okręgu Koszalińskiego PZŁ z towarzyszeniem świdwińskiej orkiestry dętej, zakończenie pochodu miało miejsce w amfiteatrze gdzie odbyły się dalsze uroczystości. W programie znalazło się wspólne zdjęcie, ślubowanie myśliwych, okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości. Następnie odbył  się koncert galowy w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego PZŁ pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka oraz konkursy kulinarne. Zostały zaprezentowane liczne wystawy malarskie i fotograficzne o tematyce łowieckiej, pokazy psów myśliwskich oraz wiele innych atrakcji. Darz Bór.

 Galeria zdjęć.

Inauguracja nowego sezonu polowań zbiorowych 2015/2016.
Inauguracja  nowego sezonu polowań zbiorowych 2015/2016.

 Tradycją jest, że sezon polowań otwiera polowanie na kaczki, które odbyło się 15 sierpnia w obwodzie 138, 142. Polowanie prowadził kol. Eugeniusz Balicki, który przywitał zaproszonych gości następnie przeprowadził odprawę omawiając sprawy organizacyjne oraz zasady bezpieczeństwa podczas polowania. Udział w polowaniu brało 14 myśliwych, którzy w czterech miotach pozyskali 10 kaczek. Łowy zakończyły się pokotem a królem polowania został kolega Sławomir Kaszuba.  Polowanie przebiegło w miłej koleżeńskiej atmosferze, pogoda dopisała, uczestnikom życzymy wielu sukcesów łowieckich. Darz Bór.   

Udział w Pikniku Lotniczym
Udział w Pikniku Lotniczym

W dniu 27 czerwca 2015 r. na Pikniku Lotniczym koła łowieckie „Cyranka” i „Daniel” Białogard zaprezentowały stoisko promujące dorobek kół, historię oraz tradycje i zwyczaje łowieckie. Członkowie kół przedstawili prawdziwy wizerunek myśliwego i pokazali że nasza pasja to nie tylko polowanie, to także prowadzona na szeroką skalę działalność  na rzecz ochrony środowiska naturalnego  połączona z wypoczynkiem i służbą innym ludziom.

Galeria zdjęć.

ZAPROSZENIE
ZAPROSZENIE

 W dniu 27 czerwca 2015 r. na terenie lotniska 21. Bazy odbędzie się Piknik Lotniczy, na którym nasze koło łowieckie zaprezentuje stoisko promujące dorobek koła, historię oraz tradycje i zwyczaje łowieckie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków koła oraz sympatyków łowiectwa do udziału w kształtowaniu pozytywnego wizerunku Polskiego Związku Łowieckiego.

Przestrzeliwanie broni
Przestrzeliwanie broni

W dniu 16 maja 2015 r. na strzelnicy w Ostrowicach odbyło się coroczne przestrzeliwanie broni myśliwskiej członków  naszego koła łowieckiego. Myśliwi w obecności instruktora strzelectwa kol. Michała Boruckiego dokonali przestrzelania  broni, celem sprawdzenia i ustawienia przyrządów celowniczych.

Galeria zdjęć.

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze.
Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze.

W dniu 25 kwietnia 2015r.w Ośrodku Turystyczno - Ekologicznym w Przyrzeczu odbyło się walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze członków koła łowieckiego ,,Cyranka”.
Zebranie otworzył prezes koła kol. Jan Jaszczyk który odczytał porządek obrad oraz przedstawił sprawozdanie za poprzedni rok, następnie przystąpiono do głosowania nad wnioskami i uchwałami. Kolejnym etapem obrad były wybory nowego składu zarządu, komisji rewizyjnej oraz delegatów na okręgowe zjazdy. Wyniku przeprowadzonych wyborów jednomyślnie wyłoniono nowy skład zarządu. Zostali nimi;
• Prezes – Jan Jaszczyk
• Łowczy- Eugeniusz Balicki
• Podłowczy – Krzysztof Kozak
• Skarbnik – Marcin Ławrynowicz
• Sekretarz – Janusz Szary
Skład komisji rewizyjnej;
• Przewodniczący – Ryszard Harlejczyk
• Członek- Mariusz Lizak
• Członek – Tadeusz Matwiejewski
• Członek – Waldemar Perkowski
Na zakończenie zebrania zostały wręczone odznaczenia łowieckie;
Srebrny Medal Zasługi Łowieckiej kol. Eugeniusz Balicki
Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej kol. Wiesław Sobczak
Odznaka Zasłużony dla Łowiectwa Ziemi Koszalińskiej kol. Tadeusz Sękalski, kol. Andrzej Knasiak.

Galeria zdjęć.

Ocena prawidłowości odstrzału 2015r.
Ocena prawidłowości odstrzału 2015r.

W dniu 27 marca 2015 r. w siedzibie Wojskowego Koła Wojskowego nr 43 Cyranka w Przyrzeczu odbyła się ocena poroży jeleni byków i danieli. Trofea łowieckie przedstawili myśliwi nadleśnictwa Świdwin – Sokół Świdwin, Sokół Białogard, Słonka Świdwin, Cyranka Świdwin. Ocena odbywa się każdego roku po zakończeniu sezonu polowań, myśliwi przedstawiają wieńce komisji która ocenia wiek oraz zgodność trofeum z planem odstrzałów.


Galeria zdjęć.

Aktualizacja strony

Proszę Koleżanki i Kolegów o nadsyłanie materiałów do aktualizacji strony oraz logowanie się imieniem i nazwiskiem na stronie koła.

Zobacz więcej

Budowa hubertówki
Budowa hubertówki

Zapraszamy do obejżenia galerii zdjęć naszej hubertówki. Kliknij tutaj.